Jak powstają filmy rysunkowe? - zajęcia koła medialnego
Na jednych z listopadowych zajęć uczestnicy koła medialnego poznali historię filmów rysunkowych dowiedzieli się, w jaki sposób powstają filmy animowane oraz wykonali prostą animację rysunkową – flipbook.
Edyta Paprota
,,Lepsza edukacja w Gminie Jastków” – zajęcia Koła naukowego
Kryształki soli
,,Lepsza edukacja w Gminie Jastków” – zajęcia Koła naukowego
Kolorowy deszcz
Jesień w obiektywie
Zdjęcia wykonane w czasie pleneru fotograficznego w ramach koła medialnego.
Edyta Paprota
Kulinarne wyzwania - sernik
W ramach zajęć projektowych „Lepsza edukacja w gminie Jastków” uczniowie Koła naukowego przygotowali pyszny sernik truskawkowy.
Karolina Turos-Dębska
Fluorescencja
Badanie zjawiska fluorescencji przez uczniów koła naukowego w ramach zajęć projektowych „Lepsza edukacja w gminie Jastków”.
Karolina Turos-Dębska
,,Lepsza edukacja w Gminie Jastków” – zajęcia Koła naukowego
Lampa lawa
Podczas zajęć Koła naukowego realizowanego w ramach projektu ,,Lepsza edukacja w Gminie Jastków” młodsi uczniowie wcielili się po raz kolejny w role małych naukowców. Tym razem postanowili wykonać ,,Lampę lawę”, która będzie ozdobą ich pokoju. Z pozoru trudny eksperyment okazał się banalnie prosty w wykonaniu, efekt końcowy natomiast zrobił na uczniach ogromne wrażenie.
Anna Perdun
Zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu "Lepsza edukacja w Gminie Jastków"
Na zajęciach z języka angielskiego nieustannie rozwijamy swoje umiejętności językowe. Uczymy się poprzez zabawę stawiając czoła różnym zadaniom. Nie straszne nam nowe słownictwo ani gramatyka. Uczniowie aktywnie i kreatywnie podchodzą do projektowania domu z klocków Lego czy tworzenia nowego „kolegi”. Nie lada wyzwaniem był też Escape Room naszpikowany zagadkami , wymagającymi współpracy między uczniami. Co się wydarzy na kolejnych zajęciach? Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, więc możemy być pewni , że nie będziemy się nudzić.
Katarzyna Lis
Pierwsze wyzwania Koła naukowego - kosmos w słoiku
Podczas zajęć Koła naukowego uczniowie postanowili zgłębić tajniki kosmosu. Jest to miejsce, które przykuwa uwagę i każdy chciałby się tam przenieść. Jak na razie jest to niemożliwe, dlatego też dzieci postanowiły wykonać swój kosmos i zamknąć go w słoiku. Dla maluchów zadanie okazało się łatwe. Wystarczyło zgromadzić kilka rekwizytów i przyborów dostępnych w każdym domu. Uczniowie podeszli do pracy z wielkim zapałem. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciu.
Anna Perdun
Lepsza edukacja w Gminie Jastków
Od połowy września 2024 roku ponownie w naszej szkole odbywają się zajęcia medialne. Są to zajęcia prowadzone w ramach projektu „Lepsza edukacja w gminie Jastków”. W czasie cotygodniowych spotkań uczniowie dowiadują się, czym są środki masowego przekazu i jakie są współczesne media. Uczą się tworzyć reklamy, obsługiwać sprzęty typu aparat fotograficzny, kamera, za pomocą których wykonują kreatywne zdjęcia oraz nagrywają krótkie filmiki, które następnie obrabiają przy użyciu różnorodnych programów. W czasie zajęć często korzystają z Internetu oraz tablicy interaktywnej.
W filmie wykorzystano utwór „Aloha Heja He” Achima Reichela oraz zdjęcia i filmiki wykonane w czasie zajęć koła medialnego.
Edyta Paprota
Zajęcia koła naukowego w ramach projektu ,,Lepsza edukacja w Gminie Jastków”
Już w tym tygodniu ruszają zajęcia Koła naukowego, podczas których uczniowie będą prowadzić ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Ich celem będzie rozwijanie u dzieci ciekawości świata, wzmacnianie postaw badawczych i poszukiwawczych, budzenie motywacji i chęci do nauki, nabywania wiedzy w sposób atrakcyjny poprzez zabawę oraz samodzielne doświadczanie i eksperymentowanie.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu mają zachęcać do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, poszerzania wiedzy naukowej we własnym zakresie. Stawiają na poznawanie świata w sposób łatwy, przyjemny, mają uczyć przez zabawę. Samodzielne prowadzenie doświadczeń, eksperymentów i obserwacji rozbudzi ciekawość dzieci, pozwali zrozumieć zachodzące zjawiska oraz otaczający świat.
Zajęcia niewątpliwie będą wzbudzać dużo emocji zarówno wśród małych, jak i starszych uczniów, wyzwalać chęć poznawania czegoś nowego. Rozwiną ich kreatywność, pomysłowość. Uczniowie będą czerpać satysfakcję z tego co robią, poczują dumę z efektów swojej pracy. Zajęcia będą dawać możliwość organizowania swoich działań, kierowania nimi oraz obserwowania ich wyników, co przyczyni się do kształtowania osoby samodzielnej i niezależnej.
Dodatkowym atutem zajęć będzie rozwijanie współpracy, współdziałania w grupie, wymiana doświadczeń, pomoc rówieśników w momencie napotykanych trudności.
Anna Perdun