Z życia szkoły

Rok szkolny
2018/19

Brawo NIKOLA!

Nikola

Nikola Bielecka‐nasza uczennica klasy czwartej zdobyła się na przepiękny gest! Obcieła włosy i zrobiła to w dobrym celu‐przekazała swoje piękne warkocze Fundacji Rak'n'Roll, która prowadzi akcję "Daj włos!". Przekazane włosy zostaną wykorzystane na piękne i wygodne peruki, które dalej są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Julia! Jesteśmy z Ciebie dumni!


TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII ROKU 2018 JEST NASZ!!!

konkurs ortograficzny

10 grudnia 2018 r. już dziewiąty raz nasza szkoła gościła w swoich murach reprezentacje uczniów ze szkół gminy Jastków, które przybyły na Gminny Konkurs Ortograficzny. W tym roku gościliśmy uczniów i ich opiekunów ze szkół w: Jastkowie, Płouszowicach i Tomaszowicach. Nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły. Dla uczestników przygotowano 10 zadań, które sprawdzały umiejętności ortograficzne, znajomość zasad pisowni oraz wyjątków. Konkurencje były różnorodne: od krzyżówki, poprzez wizytę w kwiaciarni, wykreślankę, trimino ortograficzne, list w butelce, test wyboru, po konkurencję, w której uczniowie sami decydowali o ile punktów chcą powalczyć. Jak przyznają uczestnicy emocje były ogromne, a różnorodność zadań sprawiła, że konkurs był dla nich ciekawym sposobem na sprawdzenie i utrwalenie wiedzy. Konkurencja była bardzo wyrównana. Do ostatniej chwili ważyły się losy wygranej. Ostatnie minuty konkursu zadecydowały, że po raz pierwszy w historii tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła drużyna z Ożarowa- Natalia Filipczuk z kl. VII oraz Natalia Łuczywek z kl. VIII. Pani dyrektor, gratulując uczestników ogromnej wiedzy, wręczyła nagrody, dyplomy i podziękowania. Po ortograficznych zmaganiach przyszedł czas na poczęstunek i miłą rozmowę w gronie rówieśników. Uczestnicy zadeklarowali, że w przyszłym roku również przybędą do naszej szkoły, aby powalczyć o miano Mistrza Ortografii.

Edyta Szczerbicka

konkurs ortograficzny

Zobacz zdjęcia »


Wycieczka do Warszawy

warszawa

23 listopada uczniowie klas 1-4 i 6 wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził naszą grupę trasą "Piłkarskie emocje". Uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej (szatnie, łazienki, wanny z hydromasażami), wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy komentujących mecze. Zobaczyliśmy także niezwykłą panoramę najpopularniejszego miejsca w Polsce z punktu widokowego stadionu. Następnym punktem wycieczki była wizyta w planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeliśmy tam niesamowity film 3D pt. "Jesteśmy kosmitami". W goglach 3D i rozkładanych fotelach mieliśmy wrażenie, że naprawdę jesteśmy w kosmosie i wyruszyliśmy w podróż po Układzie Słonecznym w poszukiwaniu życia. Zobaczyliśmy, jak badano grunt marsjański oraz co znajduje się na dnie głębokiego oceanu Europy na jednym z księżyców Jowisza. Film uzmysłowił nam, że rozwijająca się technologia pozwala nam coraz bardziej zgłębiać tajniki kosmosu. Niestety, na razie znane jest tylko jedno miejsce we Wszechświecie, w którym istnieje życie – jest nim Ziemia. Po wyjściu z planetarium udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Znajduje się tam ponad 400 eksponatów. Choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie chaosu, eksponaty pogrupowane są tematycznie. Nie są to jednak takie eksponaty, jak w muzeum. Nie ma tam gablot ani przewodników. To otwarta przestrzeń, w której każdy obserwuje to, co rzeczywiście wzbudzi w nim zainteresowanie. Każdy sam indywidualnie przeprowadza doświadczania, sam zadaje pytania i poszukuje odpowiedzi na nie. Nasi uczniowie natychmiast rzucili się w wir doświadczeń i eksperymentów. Czas płynął nieubłaganie i niestety nie zdołaliśmy doświadczyć wszystkiego. Nie przejmowaliśmy się tym jednak za bardzo, bo oferta Centrum Nauki Kopernik jest na tyle szeroka, że obejrzenie wszystkiego jest praktycznie niemożliwe podczas jednej wizyty. Na pocieszenie wybraliśmy się do McDonalda, żeby uzupełnić straty energetyczne wywołane dużą ilością wrażeń i przenikliwym zimnem panującym na zewnątrz, bo to przecież już koniec listopada i zima tuż, t.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz zdjęcia »


Akademia Bezpiecznego Puchatka

puchatek

 W roku szkolnym   2018/2019   uczniowie kl. I naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w   realizację X edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka" pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu jest wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu oraz w Internecie. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane  materiały edukacyjne.  Kubuś Puchatek będzie uczył dzieci,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu.  Przypomni o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze.  Poruszy  też zagadnienia dotyczące rozsądnego  i bezpiecznego korzystania z Internetu. W działaniach dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych uczniów zaplanowano spotkania z policjantem, pielęgniarką w ramach których podczas pogadanek i warsztatów z uczniami poruszane będą te bardzo ważne zagadnienia. W wyniku realizacji zaplanowanych działań mamy bardzo duże szanse zdobyć  Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka". W działania związane z realizacją programu zaangażujemy również rodziców, którzy otrzymają broszury informacyjne podczas spotkania z wychowawcą. Program będzie wspomagał kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim będzie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.

Aneta Chabros


100-lecie Odzyskania Niepodległości

niepodlegla

Jubileuszową, setną rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada obchodziliśmy w sposób szczególny w naszej szkole. Uroczyste świętowanie przypadło na piątek 16 listopada, gdyż był to dzień podsumowania projektu edukacyjnego "Razem dla Niepodległej", który realizowaliśmy w naszej szkole od września. Wizytowali nas tego dnia rodzice, a także ważni goście: pani Elżbieta Jarzyna ‐ wnuczka aspiranta PP Jana Jarzyny, którego pamięć czciliśmy w maju poprzez posadzenie Dębu Pamięci, pani Krystyna Sobańska‐Stępień podinspektor Policji w stanie spoczynku, panie z Rady Gminy Jastków ‐ Teresa Zuchniarz i Ulesława Lubek. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu państwowego przy asyście sztandaru naszej szkoły. Uczniowie klasy VII zaprezentowali także swoje talenty muzyczne i dodatkowo odegrali Hymn na dzwonkach. Pani Dyrektor Szkoły Krystyna Wawręta powitała obecnych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Mówiła o niezwykłym znaczeniu setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, o ważnych faktach historycznych oraz istocie tak ważnych wartości jak: wolność, niepodległość, ojczyzna i patriotyzm. Głos zabrały także pani podinspektor Krystyna Sobańska‐Stępień oraz pani Elżbieta Jarzyna, która na ręce Pani Dyrektor złożyła prezent ‐ pamiątkową monetę niepodległościową.
Podczas części artystycznej uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty wokalne i teatralne. Podziwialiśmy przede wszystkim:
‐przedstawienie dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowane przez młodszą grupę teatralną "Iskierki", ‐koncert pieśni patriotycznych "Śpiewamy dla Niepodległej" przygotowany przez chór szkolny, ‐przedstawienie teatralne fragmentu powieści "Chłopi" Władysława Reymonta prezentujące scenę w sądzie przygotowane przez starszą grupę teatralną.
Uroczystość uświetniły także wykonane przez uczniów:
‐patriotyczne dekoracje, ‐gazetki tematyczne: "Wybitne postaci z historii Polski" i "Polskie drogi ku niepodległości", ‐kolorowanka wielkoformatowa "Bitwa pod Grunwaldem"Jana Matejki ‐prace plastyczne przygotowane na konkurs plastyczny "Piękno mojej Ojczyzny" w dwóch grupach wiekowych: kl. I‐IV i kl. V‐VIII. Na zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie zaprosili wszystkich do zaśpiewania ostatniej pieśni "Niepodległa, niepokorna". Pani Dyrektor podsumowała działania zrealizowane podczas wspomnianego projektu "Razem dla Niepodległej", a które miały na celu przybliżenie historii Polski, ważnych postaci historycznych, uświadomienie uczniom znaczenia ważnych wartości patriotycznych. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za udział w projekcie, koordynatorkom projektu paniom: Annie Perdun i Edycie Paprocie, a także innym nauczycielom za organizację działań. W dalszej części uroczystości uczniowie udali się na zorganizowane zajęcia z nauczycielami i wychowawcami w klasach lekcyjnych, natomiast klasa 8 zorganizowała historyczną grę terenową dla klasy 7.

Dorota Szewczuk

Zobacz więcej zdjęć »


Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie

cebularze

26 października uczniowie klas 2, 3 i 4 udali się do Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie. Podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka poznali oni genezę powstania tego wspaniałego wypieku znanego od setek lat na terenie Lubelszczyzny. Podczas wizyty w muzeum uczniowie dowiedzieli się również ciekawych faktów z historii Lublina, poznali legendę i przepis na cebularze oraz poszerzyli swą wiedzę na temat właściwości poszczególnych jego składników. W czasie pokazu każdy uczeń mógł na chwilę stać się piekarzem przyczyniając się do powstania tego aromatycznego wypieku. Na koniec odbyła się degustacja cebularzy.

Agnieszka Chmielewska

cebularze


Sukces w minipiłce ręcznej dziewcząt!

2 miejsce

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła DRUGIE miejsce w Półfinałach Powiatowych Igrzysk Dzieci w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!


Teatralnie dla Niepodległej

Teatralnie dla Niepodległej

25 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XVI Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych. Zgodnie z hasłem tegorocznego przeglądu "Teatralnie dla Niepodległej" każdy spektakl dedykowany był naszej ojczyźnie, wolnej i niepodległej! W przeglądzie wzięli udział młodzi aktorzy ze szkolnych grup teatralnych gminy Jastków. Pod czujnym okiem swoich instruktorów zaprezentowały się kolejno grupy w spektaklach: "Pisk białego orła" w wyk. grupy teatralnej "Iskierki‐gr. młodsza" ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie,
"Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" w wyk. grupy teatralnej klas II i III ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Płouszowicach,
""Balladyna" w wyk. grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie,
"Chłopi", scena "W sądzie" w wyk. grupy teatralnej "Iskierki‐gr. starsza" ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie,
"Ważne słowa" w wyk. grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach.
Było to kolejne święto teatru dziecięcego i cieszymy się, że co roku są zespoły, które chcą prezentować się i chwalić swoim dorobkiem artystycznym. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, wspaniałe nagrody a instruktorzy zasłużone podziękowania. Na zakończenie był słodki poczęstunek ufundowany przez GOKiS. Dziękujemy wszystkim grupom teatralnym, które wystąpiły na scenie podczas tegorocznego, wyjątkowego XIV przeglądu za wspaniałą twórczą atmosferę. Dziękujemy aktorom za to, że rozwijają swoje zdolności i zainteresowanie teatrem oraz instruktorom, za to, że umożliwiają uczniom kontakt z tym rodzajem sztuki. Już niebawem, zapraszamy zespoły na kolejny przegląd.

Aneta Chabros

Zobacz więcej zdjęć »


Brawo JULIA!

Julia

Julia Paprota‐nasza uczennica klasy czwartej zdobyła się na przepiękny gest! Obcieła włosy i zrobiła to w dobrym celu‐przekazała swoje piękne warkocze Fundacji Rak'n'Roll, która prowadzi akcję "Daj włos!". Przekazane włosy zostaną wykorzystane na piękne i wygodne peruki, które dalej są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Julia! Jesteśmy z Ciebie dumni!


Nasz sukces podczas XII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

przegląd

przegląd

przegląd

przegląd


Bezpieczna przerwa

Bezpieczna przerwa

31 października Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna przerwa". Dzięki jego inicjatywie przerwy wyglądały tego dnia inaczej niż zwykle: uczniowie mogli brać udział w zabawach integracyjnych i grać w różne gry przy ustawionych w tym celu stolikach. Pomysł ten spodobał się społeczności szkolnej, wielu uczniów skorzystało z zaproponowanych przez Samorząd aktywności, a dzięki temu na przerwach zrobiło się ciekawiej i bezpieczniej.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Dzień papieski

Dzień papieski

31 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II. W tym roku był to dzień szczególny, ponieważ minęło okrągłe 40 lat od momentu wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem Pani Anny Sierzputowskiej i Pani Marty Wolińskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał nam wszystkim, co jest w życiu najważniejsze oraz na jakie wartości Papież Jan Paweł II zwracał szczególną uwagę. Podczas apelu w jednym ze śpiewanych utworów wystąpili także uczniowie klasy I.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Sukces w rugby

rugby

rugby

30 października bieżącego roku szkolnego odbył się Gminny Turniej Rugby Tag , który jednocześnie był eliminacjami do Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tej dyscyplinie. W Turnieju brali udział uczniowie z klas czwartej, piątek i szóstej. Podczas rozgrywek najlepiej spisali się debiutanci tej imprezy czyli uczniowie klasy czwartej. Wielkie zaangażowanie podczas gry jakie prezentowali nasi najmłodsi zawodnicy doprowadziło ich w klasyfikacji generalnej drużyn klas czwartych na drugie miejsce, ustępując tylko drużynie ze Szkoły Podstawowej z Tomaszowic. Bardzo dobry występ w Turnieju gminnym stał się przepustką do udziału w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się 15 listopada w Lublinie na Hali sportowej MOSIR. Spotkało się tam 18 najlepszych drużyn z naszego regionu. Podczas tego turnieju nasi rugbiści znowu sprawili nam wielką niespodziankę i w końcowej klasyfikacji zajęli 4 miejsce. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielką walecznością podczas gry i pokazali , że są w stanie bić się o najwyższe cele. Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie gratulacje. Reprezentanci klasy 4: Agata Paszczyk, Julia Paprota, Nikola Bielecka, Jakub Piotrowski, Oskar Zawisza, Patryk Pasternak, Nikolas Wójcik, Kamil Bojanowski.

Agnieszka Obara


Dzień zwierzaka

Dzień zwierzaka

Z inicjatywy Samorządu uczniowskiego 29 października został ogłoszony szkolnym Dniem Zwierzaka. W wielu klasach na lekcjach tego dnia gościliśmy naszych małych, słodkich przyjaciół. Były to przeważnie chomiki, ale znalazł się wśród nich także królik, a nawet jeden żółw. Zwierzątka były tego dnia wyjątkowo rozpieszczane – tak intensywnego głaskania przez tyle rąk na raz z pewnością nie zaznają na co dzień!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Grupa Artystyczna " Rekonstrukto"

Grupa Artystyczna Rekonstrukto

19 października gościliśmy w szkole Grupę Artystyczną " Rekonstrukto", która przedstawiła program pt. "Ku niepodległej" upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego, czyli opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas tej nietypowej lekcji historii uczniowie mieli okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć, stroje z epoki oraz obejrzeć kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Przedstawiciele grupy „Rekonstrukto” omówili powstania narodowe, sytuację pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego i legionów, a także ekwipunek, uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas pokazu nasi uczniowie zostali wciągnięci do wspólnej zabawy – byli przebierani w stroje, walczyli, mogli też sprawdzić się w roli sanitariuszki lub rannego żołnierza. Po pokazie uczniowie wszystkich klas mieli okazję podejść do rekwizytów, przymierzać stroje, walczyć na miecze i potrzymać w rękach oręż z danych czasów.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

16 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego gościliśmy Pana Andrzeja Deca - Zastępcę Wójta Gminy Jastków. Przybył on, aby wręczyć Pani Dorocie Dąbrowskiej nagrodę Wójta Gminy. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały w tym roku: Pani Edyta Paprota, Pani Edyta Szczerbicka, Pani Aneta Chabros, Pani Anna Perdun, Pani Agnieszka Obara oraz Pani Liliana Dutkiewicz. We wręczaniu nagród asystował Pani Dyrektor przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kacper Łuka. W dalszej części apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali Panie nauczycielki pięknie zapakowanymi pierniczkami z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po apelu, w pokoju nauczycielskim czekał na Panie wspaniały tort od rodziców. Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


IV Jastkowskie czytanie

W tym roku szkolnym organizatorami Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w naszej gminie była Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Płouszowicach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastkowie. W wydarzeniu tym, które miało miejsce 17 października, wzięli także udział przedstawiciele naszej szkoły – klasa 8 i 6. Uczniowie wysłuchali fragmentów "Przedwiośnia" i obejrzeli scenkę teatralną wykonaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Płouszowicach. Następnie odbył się konkurs ze znajomości "Przedwiośnia", a uczestnicy otrzymali prezenty: "coś pięknego" – kwiaty i "coś mądrego" – "Przedwiośnie". Na koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Było to kolejne wydarzenie związane z Narodowym Czytaniem – we wrześniu uczniowie naszej szkoły zwiedzili m. in. Muzeum Stefana Żeromskiego, a w ogrodzie, obok "chatki Żeromskiego" wspólnie czytali fragmenty "Przedwiośnia".

Agnieszka Chmielewska


#UCZYMYRATOWAĆ

Rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej został ponownie pobity!!!! A swój udział w tym mieli uczniowie naszej szkoły!
WOŚP od 2013 roku organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku nasza szkoła pierwszy raz postanowiła dołączyć do tej akcji. Udział w biciu rekordu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów.
Wszyscy dzielnie uczestniczyli w akcji i udowodnili, że na temat udzielania pierwszej pomocy wiedzą bardzo dużo. Udział w tym wydarzeniu brali uczniowie z klas starszych i bardzo odważni uczniowie z klasy pierwszej i drugiej.
Wszyscy zasługują na bardzo duże uznanie!!!

Zobacz film »

Agnieszka Obara


Z wizytą w Centrum Historii Sportu i Arenie Lublin

Z wizytą w Centrum Historii Sportu i Arenie Lublin

Uczniowie klasy piątej i szóstej brali udział w wycieczce podczas, której mieli okazję odwiedzić Lubelskie Centrum Historii Sportu i stadion piłkarki Arena Lublin. Największe emocje wzbudziło zwiedzanie samego stadionu. Uczniowie mogli gościć w najbardziej strzeżonych miejscach tego obiektu sportowego. Atrakcji było bardzo dużo między innymi wizyta w szatni dla zawodników, loży prezydenckiej, sali konferencyjnej no i co najważniejsze zajście na płytę boiska. Wszyscy uczestnicy wycieczki z wielkim zainteresowaniem słuchali przewodnika, który przekazywał wiele ciekawostek na temat naszego największego obiektu sportowego w Lublinie. Na zakończenie zwiedzania, wszyscy mieli możliwość przebiegnięcia się wokół płyty boiska.

Agnieszka Obara

Zobacz więcej zdjęć »


Ślubowanie Nowego Samorządu Uczniowskiego

Ślubowanie Nowego Samorządu Uczniowskiego

5 października odbył się apel, podczas którego poznaliśmy skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Na przewodniczącego SU został wybrany na drodze głosowania Kacper Łuka z klasy 6. Zastępcą przewodniczącego jest w tym roku Natalia Filipczuk z klasy 7. Przewodniczącymi poszczególnych sekcji zostali:
Krzysztof Klarecki (kl.7) –sekcja informatyczna,
Natalia Łuczywek (kl.8) –sekcja redakcyjna,
Emilia Strug (kl.8) – sekcja projektowania,
Natalia Kosior (kl.8) –sekcja plastyczna,
Maja Chabros (kl.6) – sekcja wolontariatu,
Piotr Perdun (kl.8) – sekcja rozrywkowa,
Adam Gomuła (kl.8) – sekcja sportowa.
Podczas apelu Samorząd Uczniowski w wyżej wymienionym składzie złożył uroczyste ślubowanie, a tym samym rozpoczął formalnie swoją działalność. Miało również miejsce symboliczne przekazanie klucza przez poprzedniego przewodniczącego – Piotra Perduna, na ręce nowego przewodniczącego – Kacpra Łuki. Pani Dyrektor życzyła nowemu Samorządowi Uczniowskiemu owocnej pracy w obecnym roku szkolnym. .

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Uroczystość Świętego Anioła Stróża

Uroczystość Świętego Anioła Stróża

A gdyby do szkoły chodziły anioły? W naszej szkole to jest możliwe. 2 października dało się zaobserwować kilka aniołów wśród uczniów, a i panie nauczycielki miały tego dnia anielską cierpliwość do co poniektórych delikwentów. Ponadto, na dolnym korytarzu stanęła tablica z gazetką na temat uroczystości Świętego Anioła Stróża i wystawa przepięknych " anielskich " zastępów. Za wszystkim tym stała Pani Anna Sierzputowska – kobieta anioł.

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Przewodniczącego SU

1 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W tym roku szkolnym kandydatami do pełnienia tego urzędu byli: Natalia Filipczuk i Krzysztof Klarecki z kl.VII oraz Kacper Łuka z kl.VI. Wybory poprzedzone były kampanią, w czasie której uczniowie mogli zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów. Postulaty niektórych z nich były naprawdę interesujące, a nawet odważne. Jeden z ulubionych to: dłuższe o jeden miesiąc wakacje! No i jak tu nie głosować na takiego? Wybory odbyły się na górnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele oddawali swoje głosy na specjalnych kartkach, które następnie wrzucali do prawdziwszej urny! Po komisyjnym przeliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącym Samorządu Szkolnego w bieżącym roku szkolnym został Kacper Łuka. GRATULUJEMY!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Bierzemy udział w rekordzie!

rekord wosp


XVIII Bieg przełajowy "Szlakiem legionów"

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

26 września liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII Biegu przełajowym " Szlakiem legionów", który odbył się w Dąbrowicy. Zawody okazały się dla naszych zawodników bardzo udane, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a aż pięcioro uczniów naszej szkoły stanęło na podium. Najlepiej poradzili sobie reprezentanci z klasy 4, Jakub Piotrowski zajął miejsce 1 w biegu, a Agata Paszczyk miejsce 2. W kategorii klas piątych, tak jak w roku ubiegłym na podium wskoczył Wojciech Strug zajmując miejsce 2. Swój wynik z poprzedniego roku utrzymała Wiktoria Kulik, która na mecie w kategorii klas szóstych zameldowała się na miejscu 1. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam Natalia Łuczywek z klasy ósmej, która w swojej kategorii zdobyła 2 miejsce. Cała nasza reprezentacja w klasyfikacji szkół biorących udział w biegach zajęła miejsce 4. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnego występu!

Agnieszka Obara

Zobacz nasze dyplomy »


Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków

25 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji na dolnym korytarzu przez cały dzień uczniowie przyczepiali karteczki z ulubionymi słowami w językach, których się uczą, a są to język angielski i język niemiecki. Kolorowe karteczki przyczepiane przez dzieci stworzyły flagi Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ponadto, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym kultury obu tych państw. Na szkolnych korytarzach rozwieszone były pytania i teksty, w których uczniowie mogli odnaleźć potrzebne do quizu informacje. Zwyciężczynią quizu z języka angielskiego została Julka Tokarczyk z kl.6, z niemieckiego Adam Gomuła z klasy 8. Gratulujemy!

Agnieszka Chmielewska

Zobacz więcej zdjęć »


Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

11 września odbyło się głosowanie mające na celu wyłonić spośród nauczycieli nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie oddawali swoje głosy na specjalnych kartach do głosowania, które następnie wrzucali do urny. W wyniku głosowania nowym opiekunem Samorządu Szkolnego została Pani Agnieszka Obara. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Agnieszka Chmielewska


Pokazy z fizyki

pokazy z fizyki pokazy z fizyki

10 września uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w 59 Pokazach z fizyki zorganizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Oddział Lubelski Polskiego towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. Pokazy odbyły się w Instytucie Fizyki UMCS. Uczniowie mieli okazję obejrzeć cztery pokazy: Fizyka zabawek, Błękitna planeta, Fizyka latania oraz Światło i oko. Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Uczniowie zobaczyli zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Agnieszka Chmielewska


Podziękowanie od Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r.

Podziękowanie


Wyjazd do Nałęczowa

Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa Wyjazd do Nałęczowa

7 września klasa szósta, siódma i ósma uczestniczyły w wycieczce do Nałęczowa. Uczniowie zwiedzili Muzeum Stefana Żeromskiego, mauzoleum Adasia Żeromskiego oraz Muzeum Bolesława Prusa.
W ogrodzie, obok "chatki Żeromskiego" odbyło się wspólne czytanie fragmentów "Przedwiośnia".
W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji narodowego czytania.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 r. w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Wstępem do uroczystości była Msza Święta w kościele w Garbowie, przy której asystował poczet sztandarowy naszej szkoły. O godzinie 10:30 pani dyrektor Krystyna Wawręta powitała zebranych na górnym korytarzu szkoły uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej rozpoczynających edukację. Następnie pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli oraz zmiany organizacyjne w kadrze nauczycielskiej, omówiła także ważne kwestie organizacji zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Pani dyrektor zwróciła się także do uczniów klasy ósmej, którzy jako pierwsi w tym roku podejmą wyzwanie nowej edukacji i przystąpią do sprawdzianu ósmoklasisty. Pani dyrektor wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Kolejnym punktem uroczystości było zapalenie zniczy pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi patronom szkoły oraz pod Dębem Pamięci posadzonym dla uczczenia pamięci aspiranta Jana Jarzyny. Wszyscy uczestnicy uroczystości na czele z Panią Dyrektor udali się na zewnątrz by oddać hołd tym ważnym dla szkoły patronom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Dorota Szewczuk


Nasi stypendyści

Nasi stypendyściNasi stypendyści

30 sierpnia odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Jastków za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia edukacyjne. Żeby uzyskać to stypendium trzeba było spełnić bardzo wysokie wymagania: osiągnąć na koniec roku średnią ocen co najmniej 5,5 lub zostać laureatem konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.
W tym roku tę nagrodę otrzymało troje uczniów naszej szkoły: Natalia Filipczuk, Piotr Perdun oraz Julka Nakonieczna. Gratulujemy nagrodzonym oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.