Z życia szkoły

Rok szkolny
2019/20

Dzień Kropki

Wstąp do KLUBU KROPERSÓW!!!

17 września 2019 roku nasza szkoła będzie obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Zapraszamy do kropkowej zabawy. Bawimy się już we wtorek. Tego dnia ubieramy się w kropki, kropy i kropeczki i wykonujemy kropkowe zadania. Dla najlepszych KROPERSÓW przewidziane nagrody!!! Organizatorem jest Samorząd Uczniowski. Ps. Można nas znaleźć na kropkowej mapie szkół biorących udział w akcji pod numerem 702.
Kto we wtorek w kropki ubrany, ten z uśmiechem będzie witany!

Link do kropkowej mapy »


#PrzerwanyMarsz

#PrzerwanyMarsz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 było bardzo wzruszającą uroczystością. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie "Przerwany marsz", którego celem było symboliczne dokończenie przerwanej edukacji Dzieci Wojny, czyli osób urodzonych przed II wojną światową, naocznych świadków tych tragicznych wydarzeń. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Matylda Komsta, pani Stanisława Szymańska, pan Bronisław Gagoś i pan Wacław Zarzeka. Nasi uczniowie, reprezentanci młodego pokolenia, uroczyście przywitali gości oraz zaprowadzili ich do specjalnie przygotowanych ławek szkolnych, a następnie zasiedli razem z nimi. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła podziękowania za poświęcenie i wytrwałość, zapewniła o pamięci i ogromnym szacunku dla wojennego pokolenia, dzięki któremu dziś młodzi Polacy mogą spokojnie zdobywać wykształcenie pod kierunkiem swoich nauczycieli. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, odsłuchaliśmy hymn "Dzieci wojny", a następnie obejrzeliśmy wzruszający film przygotowany specjalnie na tę okazję przez organizatorów programu „Przerwany marsz”. Nauczyciele odczytali też Apel Dzieci Wojny o pokój na świecie, który został własnoręcznie podpisany przez panią Matyldę, panią Stanisławę, pana Bronisława i pana Wacława. Cała uroczystość bardzo wzruszyła naszych gości, którzy spontanicznie dzielili się swoimi wspomnieniami z czasów wojny, podkreślając, jak ogromną wartością jest pokój. Pod koniec uroczystości złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze w miejscach pamięci na terenie naszej szkoły. Nasi goście oddali też cześć swojej bohaterskiej nauczycielce, Annie Nowak, która w czasie wojny prowadziła tajne nauczanie. Aresztowana przez Gestapo, zmarła na skutek tortur na zamku w Lublinie. Uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zobacz zdjęcia »


Projekt "Atrakcyjne szkolnictwo w gminie Jastków"

pomoce dydaktyczne

Rozpoczynający się rok szkolny 2019/2020 to rok pełen wyzwań! Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie realizować w naszej szkole projekt "Atrakcyjne szkolnictwo w gminie Jastków". W ramach projektu nasz szkoła zostanie wyposażona w wiele, różnorodnych pomocy dydaktycznych, przede wszystkim przyrodniczych i informatycznych . Wiele z nich jest już w naszej szkole!(zdjęcia poniżej) Ponadto wszyscy uczniowie skorzystają z dodatkowych zajęć: matematyczno-przyrodniczych opartych na metodzie eksperymentu, komputerowych, z języka angielskiego, z języka niemieckiego i z języka francuskiego. Już nie możemy się doczekać!

Nowe pomoce dydaktyczne


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy
PRZEDSTAWICIELI WOJENNEGO POKOLENIA,
OSOBY URODZONE PRZED DRUGĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole 2 września 2019 roku o godzinie 10:15.

Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Inicjatywa "Przerwany Marsz", w której nasza szkoła bierze udział jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej. Tak klamrą po osiemdziesięciu latach od tamtych dni spróbujemy symbolicznie zamknąć Przerwany Marsz.

W programie uroczystości m. in.:
‐ odśpiewanie Hymnu Narodowego
‐ odsłuchanie Hymnu Polskich Dzieci Wojny
‐ wyświetlenie filmu o wojnie i dzieciach wojny (premiera 2-go września)
‐ odczytanie Apelu Pokoju do Świata
‐ zapalenie zniczy i złożenie kwiatów w miejscach pamięci
Serdecznie zapraszamy.

przerwany marsz

Źródło: www.przerwanymarsz.pl