Nasze sukcesy

rok szkolny
2015/16

Rok szkolny 2015/16


nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Nasze sukcesy

Nasze sukcesyNasze sukcesy

Sukcesy naszych uczniów zawsze prezentujemy na forum szkoły. Tak stało się i tym razem. Podczas apelu na górnym korytarzu Pani Agnieszka Obara przedstawiła sukcesy sportowe naszych uczniów. Chłopcy z klas 4 - 6 pochwalili się dyplomem za zdobycie IV miejsca w Turnieju Mini Piłki Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Jastków oraz IV miejsca w drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Jastków SP. Maja Chabros i Oliwia Mańka prezentowały puchary i dyplomy zdobyte za udział w I Otwartym Turnieju Szachów Błyskawicznych o puchar Wójta Gminy Kamionka. Dowiedzieliśmy się także o sukcesie naszych uczniów, którzy zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym Szkół Podstawowych Gminy Jastków klas I - III w kategorii drużynowej, a także o indywidualnym sukcesie Wojciecha Struga z klasy II, który zdobył III miejsce w tym turnieju. Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Chmielewska


Dobrze widzi się tylko sercem ...

wygrana Mai wygrana Mai

5 stycznia odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Fundacji Legalnej Kultury, a zrobiła to aby wręczyć cenną nagrodę jednej z naszych uczennic, Mai Chabros z klasy III, która zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mały Książę". Fundacja Legalna Kultura ogłosiła ten konkurs dla dzieci szkół podstawowych, a praca plastyczna miała nawiązywać do cytatu z filmu "Mały Książę" w reżyserii Marka Osborne'a: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Organizatorzy przewidzieli w tym konkursie atrakcyjne nagrody: I nagroda: 1500 zł + tablet, II nagroda: 1000 zł + tablet, III nagroda: 500 zł + tablet oraz wyróżnienia w postaci zestawów filmów DVD. Pani z fundacji powiedziała, że wszystkie prace, które zostały nadesłane były fantastyczne, dlatego wybór należał do bardzo trudnych. Zgodnie z regulaminem jury wyłoniło trzech laureatów, a III Nagroda trafiła w ręce naszej Mai Chabros. Pani serdecznie pogratulowała Mai i Pani Anecie Chabros, a wszystkim uczniom z naszej szkoły, którzy wzięli udział w tym konkursie życzyła dalszego rozwijania talentów i wręczyła nagrody pocieszenia.
Najlepsze prace konkursowe zostały opublikowane na stronie otwartedrzwidokultury.pl i legalnakultura.pl, między innymi praca naszej Mai.

Agnieszka Chmielewska


nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Najlepszy z najlepszych
sukcesy recytatorskie naszego ucznia

Laureat konkursów recytatorskich

Piotr Perdun, obecnie uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Ożarowie, posiada wielki talent recytatorski. Jest uznanym, wielokrotnie docenianym recytatorem konkursów o zasięgu powiatowym i wojewódzkim, wielokrotnym zdobywcą tytułów laureata i wyróżnień. Jego instruktorem od wielu lat jest nauczycielka pani Anna Perdun. W tym roku szkolnym jak zwykle wszyscy mocno trzymali kciuki za Piotrka podczas kolejnych eliminacji w XIX Jesiennym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Świat jest teatrem" organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Konkurencja była bardzo duża. W etapie międzypowiatowym, w którym wzięło udział blisko stu uczestników znalazł się w czołówce najlepszych i otrzymał Nominację do etapu wojewódzkiego. Tu również jego talent został doceniony, jury przyznało naszemu uczniowi tytuł laureata. 14 grudnia Piotrek weźmie udział w koncercie galowym, podczas którego zostaną rozdane dyplomy i nagrody. Bardzo cieszy nas fakt, że w październiku Piotruś zdobył I miejsce w konkursie poezji Bronisława Pietraka zorganizowanym przez gminę Garbów. Warto w tym miejscu wspomnieć także o licznych sukcesach chłopca na polu recytacji jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Piotrek otrzymał tytuły laureata XVIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego oraz XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem jest WOK. Został także laureatem XLVIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury ,,Pod Akacją" i wystąpił w Koncercie Laureatów. To nie koniec dobrych wiadomości, Piotr na tym koncercie otrzymał najważniejszą i najcenniejszą dla każdego recytatora nagrodę - szarfę Recytatora Roku 2015 w swojej kategorii wiekowej. Na polu recytacji odniósł swój największy sukces życiowy, jak sam nam potem powiedział "Nareszcie spełniły się moje największe marzenia". Zachęcamy wszystkich uczniów do odkrywania w sobie uzdolnień i talentów, dążenia do spełniania swoich marzeń. Piotrowi się udało, życzymy mu dalszych sukcesów recytatorskich i odkrywania w sobie nowych pasji.

Anna Perdun


nasze sukcesy

nasze sukcesy


Konkurs recytatorski
"Twórczość Bronisława Pietraka"

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

30 października Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie zorganizowała już po raz czwarty konkurs recytatorski dotyczący twórczości swojego patrona. Organizatorem tego konkursu było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Garbowie we współpracy z gminną biblioteką, pod patronatem Wójta Gminy Garbów. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z terenu gminy Garbów oraz uczniowie z naszej szkoły. Jury w kategorii szkoła podstawowa przyznało aż trzy nagrody naszym uczniom: I miejsce - Piotr Perdun (kl.5), II miejsce - Natalia Kosior (kl.5) oraz wyróżnienie - Gabriela Pszczoła (kl.6). Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Chmielewska


nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

Powrót