Nasze sukcesy

rok szkolny2014/15

Rok szkolny 2014/15

GMINNA SZKOLNA LIGA SZACHOWA - Ożarów 26.02.2015

Szachy Szachy Szachy Szachy

Dzięki zaoferowanej pomocy władz Gminy Jastków udało się uruchomić rozgrywki Gminnej Szachowej Ligi Szkolnej. Będzie to cykl pięciu turniejów drużynowych, każdy w innym miesiącu i w innej szkole podstawowej na terenie Gminy Jastków.

Pierwszy rozegrany został w SP Ożarów dnia 26.02.2015 r. Kolejne będą rozegrane w Jastkowie -marzec, Tomaszowicach -kwiecień, Snopkowie -maj oraz Płouszowicach -czerwiec. Grają czteroosobowe reprezentacje poszczególnych szkół podstawowych bez podziału na klasy młodsze lub starsze. W składzie musi być co najmniej jedna dziewczynka. Gospodarz zawodów ma prawo zaprosić szóstą reprezentację z terenu innej gminy.

Do Ożarowa została zaproszona SP Nałęczów. Wszystkich uczestników powitała Pani Dyrektor SP Ożarów - Krystyna Wawręta a jedna z uczennic, Adrianna Kamińska odczytała fragment poematu Jana Kochanowskiego "Szachy". Po czym głos zabrał Prezes Lubelskiego Związku Szachowego - Krzysztof Góra i otworzył zawody szachowe a sędzia zawodów wyjaśnił młodym adeptom gry szachowej podstawowe zasady, które obowiązują podczas rozgrywek.

Wyniki meczów:

I runda:
SP Ożarów - SP Nałęczów 1 : 3 ............-2 pkt dla Nałęczowa
SP Tomaszowice - SP Płouszowice 1,5 : 2,5 .....-2 pkt dla Płouszowic
SP Jastków - SP Snopków 0,5 : 3,5 ........-2 pkt dla Snopkowa

II runda:
SP Nałęczów - SP Snopków 3 : 1 ...........- 2 pkt Nałęczów
SP Płouszowice - SP Jastków 2,5 : 1,5 .........- 2 pkt Płouszowice
SP Ożarów - SP Tomaszowice 3 : 1 ........- 2 pkt Ożarów

III runda:
SP Tomaszowice - SP Nałęczów 1 : 3 .......-2 pkt Nałęczów
SP Jastków - SP Ożarów 0 : 4 ..........-2 pkt Ożarów
SP Snopków - SP Płouszowice 1 : 3 .........-2 pkt Płouszowice

IV runda:
SP Nałęczów - SP Płouszowice 3 : 1 .........-2 pkt Nałęczów
SP Ożarów - SP Snopków 2 : 2 ..............-1 pkt dla Ożarowa i Snopkowa
SP Jastków - SP Tomaszowice 3 : 1 .............-2 pkt Tomaszowice

V runda:
SP Jastków - SP Nałęczów 0 : 4 ............-2 pkt Nałęczów
SP Snopków - SP Tomaszowice 1,5 : 2.5 .........- 2 pkt Tomaszowice
SP Płouszowice - SP Ożarów 2 : 2.............-1 pkt Płouszowice i Ożarów

Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się iż zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Szczegółowe wyniki przedstawia tabela.

Najlepsze wyniki indywidualnie osiągnęli: Albert Skoczek i Łucja Ląkocy oboje z Nałęczowa po 5.0 punktów z 5 partii ( 100%). Również 100% rezultat uzyskała uczennica SP w Ożarowie - Natalia Filipczuk 4.0 pkt z 4 partii. W SP Snopków również 4.0 pkt wywalczył Piotr Czarnecki ale z 5 partii. W reprezentacji SP Płouszowice najlepszym okazał się - Jabłoński Mikołaj a w reprezentacji SP Tomaszowice -Siwko Emil. Obaj zdobyli po 3.5 pkt z 5 partii. Dla reprezentacji SP Jastków najwięcej punktów 1.5 z 5 partii zdobył - Arkadiusz Szczęch. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był urodzony w 2007 roku Szymon Dadej, uczeń I klasy SP Ożarów. Zdobył 1.0 pkt z 3 partii.

Dla wielu z uczestników były to pierwsze zawody szachowe. Nie było przegranych bo już sukcesem dla uczniów był sam fakt, że zostali wybrani do reprezentacji swojej szkoły. Ci co wypadli w Ożarowie trochę słabiej będą mieli trochę czasu na podniesienie swoich umiejętności szachowych i okazję do rewanżu na kolejnych zawodach w SP Jastków za miesiąc. Będzie można wystawić inny silniejszy skład. Myślę, że w każdej szkole są jeszcze inne dzieci, które potrafią dobrze grać w szachy ale zabrakło im odwagi by się ujawnić.

Po zakończeniu rozgrywek wszystkim reprezentacjom szkół podstawowych pamiątkowe dyplomy wręczył Kamil Ziółkowski Dyrektor GOKiS w Jastkowie z/s w Dąbrowicy.

Na koniec dodam, że była to w mojej ocenie impreza udana a rywalizacja przy szachownicy sprawiła dzieciom wiele radości.

Jan Błaszczak


JAK WYPADLIŚMY W I PÓŁROCZU NAUKI

szczegóły znajdziesz tutaj»

Zdjęcia


II Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

festiwal festiwal

22 stycznia 2015 odbył się w naszej szkole drugi już Festiwal Kolęd i Pastorałek i trzeba przyznać, że w tym roku cieszył się on jeszcze większym zainteresowaniem wśród uczniów, a występujący w nim uczestnicy reprezentowali dużo wyższy poziom. Festiwal był podzielony na dwie części.

W pierwszej z nich, wystąpili uczniowie grający na fletach i keyboardzie, przygotowywani pod kierunkiem pani Lidii Zamojskiej. Przed szkolną publicznością swoją grę na flecie zaprezentowali między innymi: Piotr Perdun, Janusz Klarecki, Natalia Łuczywek, Dorota Nakonieczna, Gabriela Pszczoła, Mateusz Selwesiuk, Maria Klarecka, Mateusz Chabros, Patryk Selwesiuk i Łukasz Woźniak, który dodatkowo grał kolędy na keyboardzie. Prawie wszyscy przygotowali więcej niż jedną kolędę, a niektórzy zagrali ich nawet kilkanaście i to z pamięci!

Druga część festiwalu była zarezerwowana dla uczniów śpiewających kolędy, pastorałki i inne piosenki o tematyce świątecznej, przygotowanych przez panią Elizę Komstę. Swoje wokalne umiejętności przedstawili przede wszystkim uczniowie należący do koła wokalnego. Usłyszeliśmy między innymi: Maję Chabros, Oliwię Mańkę, Julię Zawiszę, Nikolę Miroń, Błażeja Kozaka, Krystiana Kucabę, Jakuba Franczaka, Natalię Łuczywek, Natalię Kosior, Piotra Perduna, Aleksandrę Jabłońską, Marię Bętkowską, Zuzannę Jabłońską, Adriannę Kamińską i Wiktorię Dudek. Wykonywali oni utwory solo lub w grupach kilkuosobowych.

Po wszystkich występach, jury w składzie: pani dyrektor Krystyna Wawręta, pani Edyta Szczerbicka i pani Agnieszka Chmielewska, miało bardzo trudne zadanie przed sobą. Wiele występów było tak dobrych, że nie łatwo było rozstrzygnąć, kto jest najlepszy. Ostatecznie, w kategorii instrumentalistów, główną nagrodę otrzymał Łukasz Woźniak z kl.6, a w kategorii wokalistów, jury przyznało dwie pierwsze nagrody dla uczennic kl.6 - Zuzanny Jabłońskiej i Adrianny Kamińskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Chmielewska


V Gminny Konkurs Ortograficzny

Konkurs Ortograficzny Konkurs Ortograficzny

Tradycyjnie 10 grudnia odbywa się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". W tym roku świętował on swój mały jubileusz, ponieważ zorganizowany był po raz piąty. Wzięły w nim udział 4 szkoły z terenu Gminy Jastków: SP w Ożarowie, SP w Tomaszowicach, SP w Snopkowie, SP w Jastkowie. Dwuosobowe drużyny musiały zmierzyć się z 8 zadaniami, podczas rozwiązywania których trzeba było wykazać się niemałą wiedzą z zakresu ortografii. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani do konkursu. Dzielnie radzili sobie nawet z najbardziej wyszukanymi zadaniami udowadniając, że każdy z nich zasługuje na tytuł Mistrza Ortografii. Po zaciekłej i wyrównanej walce, z przewagą dwóch punktów, zwyciężyła drużyna z Tomaszowic przed zawodnikami z Ożarowa. Trzecie miejsce przypadło uczniom SP w Jastkowie, a czwarte SP w Snopkowie. Wszystkie drużyny zapowiedziały, że przez cały rok będą doskonaliły swoje umiejętności ortograficzne, by w przyszłym roku walczyć o statuetkę Mistrza Ortografii. Trzeba jednak pamiętać, że konkurs to przede wszystkim wspólna nauka, dobra zabawa i okazja do integracji uczniów ze szkół naszej gminy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na następną edycję konkursu.

Edyta Szczerbicka


Wręczenie nagród za udział w konkursach

15 grudnia odbył się w naszej szkole apel, podczas którego zostały wręczone nagrody dla zwycięzców ostatnich szkolnych konkursów. Na początku opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody za najładniejszą pracę w konkursie pt. "Dary Jesieni". Były to prace plastyczne wykonane z dyni oraz innych jesiennych owoców lub warzyw. Następnie, został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy list do Św. Mikołaja oraz portret św. Mikołaja. Dodatkowo, Pani Aneta Chabros wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym na najładniejszy portret nauczyciela. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Agnieszka Chmielewska


Laureat XVIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Teraz i tu"

Jesienny Konkurs

Uczeń naszej szkoły Piotr Perdun otrzymał tytuł laureata 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Najpierw eliminacje były na szczeblu powiatowym, przez które Piotrek przeszedł pomyślnie

i otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. Nasz recytator przedstawił fragment prozy ,,Dwa serca anioła". Instruktorkami ucznia były pani Anna Perdun i Edyta Szczerbicka. Konkurencja była bardzo duża bo łącznie w całym województwie na etapie powiatowym przesłuchano ponad tysiąc osób. W ostatnim etapie, czyli wojewódzkim, przesłuchano ponad 100 uczestników.

Koncert laureatów miał miejsce 27 listopada, tego też dnia wręczono najlepszym recytatorom dyplomy i nagrody.

Życzymy Piotrowi dalszych sukcesów recytatorskich.

Anna Perdun


Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów

Po apelu poświęconym Dniu Wszystkich Świętych, korzystając z okazji, że byli zgromadzeni wszyscy uczniowie, pani dyrektor podsumowała sukcesy, jakie w ostatnim czasie zostały odniesione przez naszych uczniów.

Jako pierwsze zostały przedstawione uczennice z klasy szóstej - Paulina Kosior i Maria Klarecka, które wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Postać Bronisława Pietraka w rysunku" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Bronisława Pietraka w Garbowie oraz Zespół Szkół w Garbowie. W konkursie tym sukces odniosła Maria Klarecka, która zdobyła III miejsce. Następnie, Pani Dyrektor przedstawiła dwoje uczniów, którzy brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Twórczość Bronisława Pietraka" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Garbowie. Byli to: Oliwia Landos z klasy piątej oraz Piotr Perdun z klasy czwartej, który zdobył I miejsce w tym konkursie.

Laureatom obu konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Chmielewska


XIV BIEG PRZEŁAJOWY "SZLAKIEM DĄBROWICY"

Bieg przełajowy Bieg przełajowy

Tegoroczny XIV bieg przełajowy "Szlakiem Dąbrowicy" odbył się 27 września. Do zawodów przystąpiły reprezentacje następujących szkół: SP Jastków, SP Ożarów, SP Płouszowice, SP Snopków, SP Tomaszowice, SP im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, Gimnazjum w Jastkowie, Gimnazjum nr 18 w Lublinie.

Rywalizacja indywidualna przebiegała w czterech kategoriach wiekowych: IV klasa szkół podstawowych, V klasa, VI klasa i Gimnazjum. Wyłoniono także zwycięzcę drużynowego, którym została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jastkowie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach, a trzecie - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płouszowicach. Nasza szkoła znalazła się w połowie stawki - zajęła czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej dwoje uczniów z naszej szkoły odniosło duży sukces: Łucja Gagoś zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewczęta kl.VI, a Adam Dąbrowski - pierwsze miejsce w kategorii chłopców kl.VI. Otrzymali oni medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Ponadto, uczestnicy biegu, którzy znaleźli się w pierwszej ósemce otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znalazło się pięciu chłopców z naszej szkoły: Damian Paszczyk (kl.6), Adrian Pasternak (kl.6), Mateusz Chabros (kl.6), Mateusz Selwesiuk (kl.5) i Szczepan Kasprzak (kl.5). Po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz pamiątkowa koszulka z logo imprezy. Naszym zwycięzcom, Łucji i Adamowi, gratulujemy udanego startu!

Agnieszka Chmielewska


Powrót