Nasze sukcesy

rok szkolny
2013/14

Rok szkolny 2013/14

Na fali sukcesów

I miejsceII miejsce

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ożarowie chętnie biorą udział we wszelkich konkursach. Duch rywalizacji motywuje ich do pogłębiania swojej wiedzy, doskonalenia umiejętności, pracy na rzecz własnego rozwoju. Często wysiłek uczniów oraz przygotowujących ich do konkursów nauczycieli owocuje zdobyciem miejsca na podium, bądź wyróżnienia, co daje nam ogromną satysfakcję i mnóstwo radości. W ciągu ostatnich trzech miesięcy nasi wychowankowie zdobyli rekordową ilość takich nagród i wyróżnień w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim, powiatowym, gminnym. Ogromną niespodzianką było zdobycie 2 miejsca przez uczniów klasy szóstej, w kategorii Język polski, w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez WSiP, pod nazwą Ekstraklasa. Dwie uczniowskie prace, napisane przez Michała Perduna i Klaudię Łuczywek pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Edyty Szczerbickiej, organizatorzy uznali za najciekawsze. Tym samym nasz zespół pokonał ogromną konkurencję- 864 szkoły z całej Polski. Uczniem, który posiada niezwykły talent jest trzecioklasista Piotr Perdun. Piotruś jest już uznanym recytatorem, laureatem wielu konkursów o zasięgu wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Do wszystkich tych konkursów przygotowuje go pani Anna Perdun. Po przejściu przez dwuetapowe eliminacje wystąpił przed publicznością w etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanym przez WOK w Lublinie, zdobywając wyróżnienie. Został także wyróżniony w Turnieju Poezji Dziecięcej, którego organizatorem jest MDK Pod akacją w Lublinie. W konkursie recytatorskim Ścieżkami Jana Pawła II organizowanym przez Zespół Szkół oraz Bibliotekę Publiczną w Garbowie zdobył I miejsce. Wyróżnienie w tym konkursie zajęła natomiast uczennica klasy IV, Oliwia Landos. Dużymi umiejętnościami ortograficznymi mogą pochwalić się Michał Perdun, uczeń klasy VI i Zuzanna Jabłońska, uczennica klasy V. Michał zajął II miejsce, a Zuzanna zdobyła wyróżnienie, w konkursie ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół w Garbowie. Ada Kamińska, uczennica klasy V, zdobyła I miejsce i Złoty Mikrofon w Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej Mini Playback Show, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tomaszowicach. Łukasz i Bartosz Woźniakowie mają na koncie kilka nagród w konkursach fotograficznych. W ostatnim czasie Łukasz zdobył pierwszą, a Bartosz trzecią nagrodę w konkursie pt. Z książką tu, z książką tam… organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Garbowie. O każdym sukcesie naszych wychowanków informowani są wszyscy uczniowie i nauczyciele podczas apelu, kiedy to zdobywcy nagród przyjmują gratulacje od pani dyrektor, nauczycieli, kolegów i koleżanek. Wszystkie nagrody i wyróżnienia zdobyte przez naszych uczniów są bardzo cenne dla całej społeczności szkolnej. Są kolejnym dowodem na to, że warto zadać sobie trochę trudu, poświęcić czas na działania, które przyczyniają się do naszego rozwoju i są źródłem ogromnej satysfakcji.

Edyta Szczerbicka

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Drugie miejsce w Ekstraklasie!

Drugie miejsce w Ekstraklasie! Drugie miejsce w Ekstraklasie!

Dyplom KlaudiiDyplom Michała

Praca konkursowa Klaudii »

Praca konkursowa Michała »

W październiku 2013 r. uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Edytą Szczerbicką, przystąpili do ogólnopolskiego programu organizowanego przez WSiP pod nazwą Ekstraklasa. Głównym celem programu było przygotowanie uczniów do sprawdzianu klas szóstych poprzez doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i pisania. Organizatorzy postanowili wyłonić, spośród wszystkich zgłoszonych klas te, które najlepiej poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Konkurencja była ogromna, gdyż do programu zgłosiły się 864 szkoły z całej Polski. Nasi uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań, testów, pisania dłuższych i krótszych wypowiedzi przygotowanych przez WSiP. Był to wspaniały sposób doskonalenia umiejętności polonistycznych uczniów, świetny trening przed pierwszym poważnym sprawdzianem. Dodatkową motywacją dla dzieci była szansa na zdobycie nagrody. W finale programu zadaniem nauczycieli było wybranie, spośród uczniowskich prac, dwóch najlepszych i wysłanie ich do organizatora. Temat pracy finałowej brzmiał: Wyobraź sobie, że wraz z Sindbadem wyruszyłeś w podróż. W liście do Diabła Morskiego opisz jedną z niezwykłych przygód, miejsce, w którym ją przeżyłeś, i towarzyszące ci emocje. Ogromną radością dla całej szkoły była informacja o zajęciu przez naszych uczniów drugiego miejsca w tym konkursie!!!
www.wsip.pl/ekstraklasa/files/protokol_EKSTRAKLASA_kl5_6.pdf
http://wsip.pl/ekstraklasa/
27 maja 2014 r. uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielem języka polskiego odebrali z rąk pani Magdaleny Bogusławskiej, dyrektora Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych, nagrodę dla szkoły- projektor multimedialny. Nagrodzonych zostało również dwoje uczniów, autorów zwycięskich prac - Michał Perdun i Klaudia Łuczywek. Ten wielki sukces pomógł uwierzyć dzieciom we własne siły oraz w to, że warto mierzyć się z najlepszymi i sięgać po najwyższe laury. Tak szczególne wyróżnienie jest doskonałą motywacją dla wszystkich uczniów naszej szkoły do pracy nad kształtowaniem, rozwijaniem i doskonaleniem swoich umiejętności. Dzięki wytrwałości, pracowitości i kreatywności każdy z nas ma szansę osiągnąć sukces. Wszakże najwyższe miejsca podium zarezerwowane są dla tych, którzy wiedzą, że

CHCIEĆ ZNACZY MÓC!!!

Edyta Szczerbicka


Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski Gminny Konkurs Recytatorski

28 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z naszej szkoły. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i tylko jednemu uczniowi - Piotrowi Perdunowi udało się zakwalifikować do kolejnego, powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Konkurs Piosenki Miłosnej

Konkurs Piosenki Miłosnej Konkurs Piosenki Miłosnej

16 kwietnia 2014 r. w szkole podstawowej w Jastkowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Miłosnej. Wzięły w nim udział 4 uczennice z naszej szkoły. Zaprezentowały piosenki: "Sen o Warszawie", "Szukam Cię" oraz "Kocham Cię Życie" z repertuaru Edyty Gepert, którymi to piosenkami wyśpiewały wyróżnienie dla naszej szkoły. Gratulujemy!


Konkurs fotograficzny "Zima w obiektywie"

I miejsceII miejsce

III miejscelaureaci

W kwietniu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. "Zima w obiektywie" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. To już drugi konkurs fotograficzny w tym roku szkolnym, ale okazał się on być konkursem bardzo trudnym, bo zimy prawie NIE BYŁO! Niemniej jednak, nasi uczniowie poradzili sobie i tym razem zgłaszając do konkursu zdjęcia zimy, które wykonali w ubiegłym roku, bądź jeszcze starsze. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły, a zwycięzcami zostali:
I miejsce - Maja Chabros z kl. 1
II miejsce - Janusz Klarecki z kl.3
III miejsce - Amanda Wójcik z kl.1
Zwycięzcom gratulujemy!


Sukces piątoklasistów w konkursie matematycznym

nasze sukcesy


Sukces szóstoklasistów w konkursie matematycznym

nasze sukcesy


Turniej Piłki Ręcznej

nasze sukcesy


W czasie ferii też odnosiliśmy sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Sukcesy szachowe

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

nasze sukcesy


Sukcesy w Turnieju Tenisa Stołowego

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Sukcesy fotograficzne

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Sukcesy recytatorskie

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Biegi przełajowe

nasze sukcesyRok szkolny 2012/13


Sukces Amandy

Amanda Wójcik z zerówki zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Zwierzęta św. Franciszka". Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

nasze sukcesy


Gratulujemy szóstoklasistom

Brawa dla naszych najstarszych uczniów! Tegoroczny sprawdzian zewnętrzny napisali świetnie. Średnia punktów sprawdzianu mieści się w 8 staninie, co oznacza wynik bardzo wysoki wśród wyników w kraju. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych, już w gimnazjum.


Sukces Łukasza Woźniaka

Łukasz Woźniak z klasy 4 zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem "Przyłapani na czytaniu". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nasze sukcesy


Sukces Bartka w konkursie biblijnym

Bartosz Woźniak z klasy 5 odniósł kolejny sukces. Tym razem zajął II miejsce w II Parafialno-Gminnym Konkursie Biblijnym. Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

nasze sukcesy


Sukcesy recytatorskie

23 maja 2013 odbył się w Lublinie powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyli w nim Piotruś Perdun z klasy II oraz Gabrysia Pszczoła z klasy III.

nasze sukcesy

nasze sukcesy

Piotruś został laureatem tego konkursu i został zaproszony do udziału w koncercie laureatów, który odbędzie się 5 czerwca. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Sukces Bartka w konkursie literackim

Bartek Woźniak z klasy 5 zajął I miejsce w konkursie literackim "Moja miejscowość w dawnych opowieściach" zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Kraina wokół Lublina". Serdecznie gratulujemy sukcesu!

nasze sukcesy


Kolejne sukcesy Mai i Natalki

29 kwietnia Maja Chabros i Natalka Filipczuk miały okazję pochwalić się wszystkim uczniom szkoły kolejnymi sukcesami szachowymi.

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Wyróżnienie Piotrusia w konkursie
"Mam 6 lat, idę do szkoły"

nasze sukcesy


Sukces Michała

Dużym sukcesem było III miejsce Michała Perduna w konkursie wiedzy biblijnej, który odbył się w Garbowie tuż po feriach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nasze sukcesy


Sukcesy szachowe

nasze sukcesy nasze sukcesy

W czasie ferii zimowych kilkoro z naszych uczniów wzięło udział w organizowanych w tym czasie turniejach szachowych. Były to bardzo udane konkursy dla naszych dzieci. Największe sukcesy odniosły w nich: Maja Chabros z oddziału przedszkolnego oraz Oliwia Mańka z I klasy. Cała szkoła miała okazję obejrzeć dyplomy oraz nagrody zdobyte przez dziewczynki.

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy

nasze sukcesy


Sukcesy w turnieju tenisa stołowego

nasze sukcesy

nasze sukcesy


I miejsce w konkursie "Jastków - moja gmina"

Konkurs Jastków - moja gmina Konkurs Jastków - moja gmina

30 listopada 2012r. odbył się po raz szósty konkurs dla uczniów klas V szkół podstawowych pt.: "Jastków - moja gmina". W konkursie, któremu patronował Zbigniew Samoń - wójt naszej gminy, wzięły udział reprezentacje z czterech szkół podstawowych: z Jastkowa, Ożarowa, Snopkowa i Płouszowic. Naszą szkołę reprezentowali:Klaudia Łuczywek, Michał Perdun i Kamil Pietrak. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką Pani Barbary Czubak.
Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce ex aequo ze SP z Jastkowa. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy.


Przegląd Pieśnii Piosenki Patriotycznej

nasze sukcesy


Sukces Mai w Mistrzostwach Województwa

nasze sukcesyRok szkolny 2011/12


Najbardziej kulturalny uczeń

nasze sukcesy


Sukcesy w Turnieju Poezji Dziecięcej

nasze sukcesy

nasze sukcesy


II miejsce w Konkursie Wiedzy Bilijnej

nasze sukcesy


Rozdanie nagród w programie "Słowomania"

Słowomania - nagrody Słowomania - nagrody

Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w kategorii Dzień Słowomanii i 2 miejsce w kategorii Teledysk. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 maja. Wzięły w niej udział Pani dyrektor, Pani Edyta Szcerbicka oraz przedstawiciele uczniów: Kamila Szczęsna oraz Michał Perdun.


Wyróżnienie w Małym Konkursie Recytatorskim

nasze sukcesy


Sukcesy szachowe i recytatorskie

Sukcesy naszych uczniów Sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie osiągają sukcesy! Nawet ci najmłodsi. Niedawno trzy dziewczynki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w Zamościu. Reprezentantka naszej szkoły - Natalka Filipczuk zdobyła pierwsze miejsce. Amanda Wójcik zajęła czwarte, a Maja Chabros szóste miejsce. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a Natalka oprócz tego oczywiście złoty medal oraz puchar. Sukces odnieśli również recytatorzy w czasie Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Nagrody książkowe wręczyła im Pani Dyrektor 27 kwietnia w obecności wszystkich uczniów szkoły.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Uczniowie z wzorową frekwencją

Wzorowa frekwencja Wzorowa frekwencja

Po zakończeniu I półrocza podsumowano wyniki nauczania oraz frekwencję. Aż jedenaścioro uczniów nie opuściło w tym roku szkolnym ani jednego dnia nauki. Na szczególną pochwałę zasługuje Dominik Strug, uczeń klasy piątej, który począwszy od zerówki nie opuścił do tej pory żadnego dnia. Wszyscy uczniowie z wzorową frekwencją zostali nagrodzeni upominkami. Pani Dyrektor wręczyła je na apelu, który odbył się specjalnie z tej okazji.


Przegląd kolęd i pastorałek

nasze sukcesy


Sukces w Gminnym Konkursie Recytatorskim

nasze sukcesy


Biegi Przełajowe szlakiem Dąbrowicy

nasze sukcesy


II nagroda w konkursie "Kształtujemy tożsamość krajobrazu"

prace w ogrodzie szkolnym prace w ogrodzie szkolnym

"Kształtujemy tożsamość krajobrazu" to hasło trwającego od kilku lat konkursu międzyszkolnego, którego celem jest inspirowanie do spojrzenia na problemy związane z oddziaływaniem człowieka na środowisko. Idea i cel konkursu zrodziły się na gruncie współpracy między nauką a edukacją i dotyczą tego, co kryje się pod słowem krajobraz. Wiodącym zadaniem, podlegającym ocenie, stało się zaprojektowanie i stworzenie ogrodu przyszkolnego. Ogród taki powinien być wpisany w strukturę i funkcję zastanego krajobrazu. Obok wartości estetycznej musi pełnić funkcje edukacyjne i ma służyć miejscowej ludności jako dobry przykład kształtowania środowiska, z którego można czerpać idee i wzory w kształtowaniu przestrzeni. W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie. Zdobyliśmy drugą nagrodę oraz tytuł "Szkoły rozumnie kształującej krajobraz". Uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu i rozdanie nagród odbyło się 20 października w Lublinie. W uroczystości tej wzięli udział: Pani Dyrektor, Pani Barbara Czubak oraz przedstawiciele uczniów naszej szkoły.


Powrót