Nasze sukcesy

rok szkolny
2018/19


III miejsce w w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach!

III miejsce w w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach!

7 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie w składzie Nikola Miroń, Julia Zawisza i Jakub Franczak, brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach. Uczestnicy turnieju prezentowali umiejętności musztry sztandarowej. W wyniku rywalizacji uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie 3 miejsce. Podczas turnieju chorąży naszego pocztu występował w historycznym mundurze policyjnym, który w ubiegłym roku został podarowany nam dzięki staraniom zaprzyjaźnionej ze szkołą pani podinspektor w stanie spoczynku Krystynie Sobańskiej‐Stępień. Serdecznie gratulujemy uczniom udanego występu.

Zobacz relację i zdjęcia »

Zobacz relację i zdjęcia »

Agnieszka Obara


III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!

III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!

Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły, po raz kolejny udowodnili, że potrafią grać w rugby. 21 maja wystąpili w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag, gdzie rywalizację zakończyli na 3 stopniu podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Agnieszka Obara

III miejsce w wojewódzkim Turnieju Rugby Tag!

Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do Życia" organizowany jest w Bielsku‐Białej. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja tego konkursu, skierowanego do uczniów trzecich klas gimnazjów oraz uczniów klas VII‐VIII szkół podstawowych. 26 maja 2019 roku, Piotr Perdun, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie podczas eliminacji wojewódzkich konkursu "Przebudzeni do Życia" otrzymał nominację do etapu ogólnopolskiego w Bielsku‐Białej. Konkurs odbył się 18 maja 2019 r. w Teatrze Lalek Banialuka. W finałowych prezentacjach konkursowych wzięło udział 16 wykonawców z różnych województw. Prezentacja Piotrka została doceniona przez jurorów, znalazł się on w gronie laureatów ogólnopolskiego etapu. Piotrek wystąpił w koncercie finałowym laureatów, na scenie Teatru Lalek Banialuka, podczas którego otrzymał wyróżnienie.

Wyróżnienie dla Piotra w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Zobacz zdjęcia »

Anna Perdun


Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Sukcesy plastyczne naszych uczniów

W ostatnim czasie prace plastyczne uczniów naszej szkoły zostały docenione w kilku konkursach plastycznych. W środę 15 maja miało miejsce rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Świat Moich Marzeń" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Do konkursu zgłoszonych zostało 356 prac a 47 otrzymało nagrody i wyróżnienia. Dwoje naszych uczniów: Zuzanna Czubak z klasy I i Jakub Piotrowski z klasy IV znalazło się wśród osób wyróżnionych. Wydarzenie miało uroczysty charakter. Uczniowie Szkoły im. Bolesława Chrobrego przygotowali część artystyczną w formie przerywników muzycznych ‐ wykonywali utwory nawiązujące do tematyki konkursu. Po rozdaniu dyplomów i nagród uczniom a następnie podziękowań nauczycielom odbył się poczęstunek. Nasi uczniowie byli bardzo przejęci odbierając nagrody, z zaciekawieniem oglądali także występy oraz piękną wystawę prac konkursowych.

W Integracyjnym Konkursie Nadwieprzańskie Koloryty‐Pejzaż z wierzbą organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, nasi uczniowie mierzyli się z tematem pejzażu Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Byli to: Oliwia Mańka, Oskar Zawisza, Julia Peciak, Nikola Bielecka oraz Natalia Filipczuk. Uczestnikom rozdane zostały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

Uczennica klasy VII Natalia Filipczuk została wyróżniona w konkursie na Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Urząd Gminy Jastków oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastkowie. Natalia wykonała piękną haftowaną kolorowymi nićmi kartkę i odebrała nagrodę książkową.

Miło nam także wspomnieć, że praca ucznia klasy VII Krystiana Kucaby znalazła się na wystawie pokonkursowej w Liceum Plastycznym w Nałęczowie. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Chełmoński wczoraj i dziś" był związany z twórczością polskiego malarza Józefa Chełmońskiego. Krystian wykonał humorystyczną fotografię inspirowaną obrazem "Babie lato". Spośród 93 nadesłanych prac tylko 23 znalazły się na wystawie &dfash; w tym praca Krystiana.

Zobacz zdjęcia »

Dorota Szewczuk


Zwycięstwo Piotra w konkursie wojewódzkim!

Zwycięstwo Piotra w konkursie wojewódzkim!

Piotr Perdun z klasy VIII zwyciężył w Turnieju Wojewódzkim XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" i otrzymał nominację do turnieju ogólnopolskiego. SERDECZNIE GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Gratulacje również dla Pani Anny Perdun za przygotowanie Piotra do konkursu.

Blanka Gwiazda-Alter


Wyróżnienie dla Natalii!

Stop hejtowi

Natalia Filipczuk z klasy VII otrzymała wyróżnienie w konkursie pt. "Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Urząd Gminy Jastków i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastkowie. Uczennica własnoręcznie wyszyła przepiękną pisankę z napisem Alleluja. Serdecznie gratulujemy!

Blanka Gwiazda-Alter


Ogromny sukces Piotra!

Ogromny sukces Piotra!

Piotr Perdun z klasy VIII zdobył nagrodę w Turnieju Powiatowym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" i otrzymał nominację do turnieju wojewódzkiego. SERDECZNIE GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Gratulacje również dla Pani Anny Perdun za przygotowanie Piotra do konkursu.

Ogromny sukces Piotra!

Ogromny sukces Piotra!

Blanka Gwiazda-Alter


Nagrody i medale

Nagrody i medale

Podczas apelu, który odbył się przed samymi feriami uczniowie zostali nagrodzeni symbolicznymi medalami i dyplomami za udział w zawodach organizowanych przez sekcję sportową Samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Uczniowie klas 1 ‐ 3 uczestniczyli w rozgrywkach w "Dwa ognie". Wyniki tej rywalizacji przedstawiały się następująco:

1 miejsce zajęła drużyna, w której skład wchodzili: Maciej Stypuła, Tymoteusz Dadej, Bartłomiej Sałęga, Maksymilian Rozwadowski, Emil Kowalski, Aleksander Rzeźnik.
2 miejsce drużyna w składzie: Daniel Gawron, Zuzanna Czubak, Julia Kucaba, Bartosz Iwaniak, Julia Peciak, Patryk Kwasowiec.
3 miejsce z taką samą ilością punktów zajęły dwie drużyny, reprezentowali je następujący uczniowie: Zuzanna Pacek, Paulina Włodarczyk, Maja Górniak, Antonina Sałęga, Maciej Stasiak, Karol Iwaniak, Oliwia Pietrak, Damian Zawisza, Patrycja Stypuła, Zuzanna Mitura, Kacper Głos, Julia Socha.

Uczniowie klas starszych podzieleni na dwie kategorie rywalizowali w Turnieju tenisa stołowego.
Wyniki przedstawiały się następująco:
Klasy 4 -5 dziewczęta: 1 miejsce zajęła Agata Paszczyk, 2 miejsce Julia Paprota.
Klasy 4 -5 chłopcy: 1 miejsce Kacper Zawisza, 2 miejsce Filip Dudek, 3 miejsce Wojciech Strug.
Klasy 6 -8 dziewczęta:1 miejsce zajęła Natalia Łuczywek, 2 miejsce Natalia Kosior, 3 miejsce Oliwia Zawisza.
Klasy 6 -8 chłopcy: 1 miejsce Daniel Rusinek,2 miejsce Dawid Stasiak, 3 miejsce Adam Gomuła.
Ponadto uczniowie ze stuprocentową frekwencją otzymali upominki.

Agnieszka Obara

Zobacz zdjęcia »


Najlepsi uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019

Najlepsi uczniowie z klas młodszych:

Klaudia Łuka (kl. I)
Maja Wójcik (kl. I)
Kacper Głos (kl. II)
Patryk Kwasowiec (kl. II)
Julia Kucaba (kl. II)
Oliwia Pietrak (kl. II)
Michał Kuna (kl. III)
Na wyróżnienie zasługują również:
Antonina Sałęga (kl.II)
Bartłomiej Sałęga (kl. I))

Najlepsi uczniowie z klas starszych:

Klasa IV:
Julia Paprota ‐ średnia: 5,36
Nikola Bielecka ‐ średnia: 4,73

Klasa V:
Amelia Wieczorek ‐ średnia: 4,75

Klasa VI:
Julia Nakonieczna ‐ średnia: 5,36
Maja Chabros ‐ średnia: 5,18
Kacper Łuka ‐ średnia: 4,91
Julia Tokarczyk‐ średnia: 4,91
Agata Iwaniak‐ średnia: 4,91

Klasa VII:
Natalia Filipczuk ‐ średnia: 5,21
Błażej Kozak ‐ średnia: 4,71

Klasa VIII:
Piotr Perdun ‐ średnia: 5,00
Natalia Kosior ‐ średnia: 4,86

Uczniowie o stuprocentowej frekwencji:

Zuzanna Czubak (kl. I)
Krystian Chyła (kl. I)
Michał Kuna (kl. III)
Igor Chabros (kl. III)
Jakub Krupa (kl. IV)
Agata Paszczyk (kl. IV)
Julia Paprota (kl. IV)
Jakub Piotrowski (kl. IV)
Amelia Wieczorek (kl. V)
Dawid Chudy (kl. V)
Maja Chabros (kl. VI)
Wiktoria Kulik (kl. VI)
Julia Nakonieczna (kl. VI)
Magdalena Woźniak (kl. VI)
Szymon Bojanowski (kl. VII)
Andżelika Galińska (kl. VII)
Krystian Kucaba (kl. VII)
Natalia Łuczywek (kl. VIII)
Kacper Chyła (kl. VIII)


Pierwsze miejsce w IX Gminnym Konkursie Ortograficznym

konkurs ortograficzny


Sukces w minipiłce ręcznej dziewcząt!

2 miejsce

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła DRUGIE miejsce w Półfinałach Powiatowych Igrzysk Dzieci w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!


Nasz sukces podczas XII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

przegląd

przegląd

przegląd

przegląd


Sukces w rugby

rugby

rugby

30 października bieżącego roku szkolnego odbył się Gminny Turniej Rugby Tag , który jednocześnie był eliminacjami do Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tej dyscyplinie. W Turnieju brali udział uczniowie z klas czwartej, piątek i szóstej. Podczas rozgrywek najlepiej spisali się debiutanci tej imprezy czyli uczniowie klasy czwartej. Wielkie zaangażowanie podczas gry jakie prezentowali nasi najmłodsi zawodnicy doprowadziło ich w klasyfikacji generalnej drużyn klas czwartych na drugie miejsce, ustępując tylko drużynie ze Szkoły Podstawowej z Tomaszowic. Bardzo dobry występ w Turnieju gminnym stał się przepustką do udziału w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się 15 listopada w Lublinie na Hali sportowej MOSIR. Spotkało się tam 18 najlepszych drużyn z naszego regionu. Podczas tego turnieju nasi rugbiści znowu sprawili nam wielką niespodziankę i w końcowej klasyfikacji zajęli 4 miejsce. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielką walecznością podczas gry i pokazali , że są w stanie bić się o najwyższe cele. Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie gratulacje. Reprezentanci klasy 4: Agata Paszczyk, Julia Paprota, Nikola Bielecka, Jakub Piotrowski, Oskar Zawisza, Patryk Pasternak, Nikolas Wójcik, Kamil Bojanowski.

Agnieszka Obara


XVIII Bieg przełajowy "Szlakiem legionów"

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

Biegi przełajowe

kliknij aby powiększyć »

26 września liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII Biegu przełajowym " Szlakiem legionów", który odbył się w Dąbrowicy. Zawody okazały się dla naszych zawodników bardzo udane, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a aż pięcioro uczniów naszej szkoły stanęło na podium. Najlepiej poradzili sobie reprezentanci z klasy 4, Jakub Piotrowski zajął miejsce 1 w biegu, a Agata Paszczyk miejsce 2. W kategorii klas piątych, tak jak w roku ubiegłym na podium wskoczył Wojciech Strug zajmując miejsce 2. Swój wynik z poprzedniego roku utrzymała Wiktoria Kulik, która na mecie w kategorii klas szóstych zameldowała się na miejscu 1. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam Natalia Łuczywek z klasy ósmej, która w swojej kategorii zdobyła 2 miejsce. Cała nasza reprezentacja w klasyfikacji szkół biorących udział w biegach zajęła miejsce 4. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnego występu!

Agnieszka Obara

dyplom Wiktoria Kulik

dyplom Jakub Piotrowski

dyplom Natalia Łuczywek

dyplom Agata Paszczyk

dyplom Wojciech Strug

dyplom dla szkoły


Nasi stypendyści

Nasi stypendyściNasi stypendyści

30 sierpnia odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Jastków za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia edukacyjne. Żeby uzyskać to stypendium trzeba było spełnić bardzo wysokie wymagania: osiągnąć na koniec roku średnią ocen co najmniej 5,5 lub zostać laureatem konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.
W tym roku tę nagrodę otrzymało troje uczniów naszej szkoły: Natalia Filipczuk, Piotr Perdun oraz Julka Nakonieczna. Gratulujemy nagrodzonym oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.